Кто владеет информацией,
владеет миром

Универсал подписан - прочитать и забы(и)ть

Опубликовано 03.08.2006 автором в разделе комментариев 12

Универсал подписан - прочитать и забы(и)ть

На Украине подписан Универсал национального единства, текст которого на государственном языке мы приводим ниже (приносим извинения тем читателям, на чьих компьютерах некоторые символы "державной мовы" не читаются).

Как и всякий компромиссный документ, Универсал вызывает оскомину и у одной, и у другой стороны. Тимошенко подписывать отказалась наотрез. Симоненко подписал, но с оговорками. Судя по всему, исполнять документ никто не станет, поскольку для исполнения в нем ничего нет, зато имеется огромный простор для бездействия.

Два самых спорных вопроса - о языке и о НАТО изложены так, что каждый волен понимать их в меру собственной испорченности.

Вот пункт о языке: "12. Всебiчний розвиток i функцiонування украiнськоi мови як державноi та мови офiцiйного спiлкування у всiх сферах суспiльного життя на всiй територii Украiни – як основи самоiдентифiкацii народу i держави. Гарантування кожному громадянину вiльного використання у всiх життевих потребах росiйськоi чи iншоi рiдноi мови вiдповiдно до Конституцii Украiни та Европейськоi хартii регiональних мов або мов меншин".

Даже самого поверхностного знакомства с "державной мовой" достаточно, чтобы понять, что никакого изменения статуса русского языка в данном пункте нет. Говорить по-русски и так никто не запрещает, но государственный язык - один, украинский.

С другой стороны, статус "державной мовы" опирается на Конституцию Украины и Европейскую хартию региональных языков, но оба документа противоречат друг другу. Какой главней? Опять же, изменение Конституции по данному вопросу "не заборонено".

Ну а скорее всего данный пункт следует читать так: "А ну его на фиг, пусть будет как будет".

А вот что написано про НАТО: "27. Взаемовигiдна спiвпраця з НАТО у вiдповiдностi iз Законом Украiни «Про основи нацiональноi безпеки Украiни» (у редакцii, чиннiй на дату пiдписання цього Унiверсалу). Вирiшення питання щодо вступу до НАТО за наслiдками референдуму, який проводиться пiсля виконання Украiною усiх необхiдних для цього процедур".

То есть вопрос также отложен до морковкиного заговенья. Но не решен. Предполагается, что Украина будет проводить какие-то процедуры, которые приблизят ее к вступлению в НАТО. Зачем, если все равно решать будет референдум? Не проще ли и дешевле провести его до процедур, довольно-таки дорогостоящих?

Но тут имеется вечно голодный интерес украинских военных, которые, видимо, расчитывают провести эти процедуры своими силами, но на деньги НАТО, что сулит немалую прибавку к жалованью и пайковому довольствию.

А в целом - документ как документ. Прочесть, подписать, подшить в папочку и забыть.


Унiверсал нацiональноi едностi

Напередоднi п’ятнадцятоi рiчницi незалежностi Украiни перед украiнською владою, полiтичною та громадською елiтою краiни, усiма силами, яким небайдужа доля Батькiвщини, постала iсторична вимога i можливiсть об’еднати своi зусилля, досягти нацiональноi едностi.

Усвiдомлюючи вiдповiдальнiсть перед Украiнським народом та складнiсть нинiшньоi полiтичноi ситуацii,

Шануючи волевиявлення народу, здiйснене у демократичний спосiб на виборах 26 березня 2006 року,

Прагнучи зважено i вiдповiдально вирiшити полiтичнi проблеми i приступити до розв‘язання нагальних завдань економiчного, соцiального та гуманiтарного розвитку,

Прямуючи до загальнонацiонального примирення, яке вважаемо ключем до майбутнього Украiни та iнструментом для вирiшення сучасних проблем нашого суспiльства,

Запроваджуючи традицiю нацiонального полiтичного i суспiльного дiалогу задля вирiшення успадкованих i набутих проблем державного життя,

Засвiдчуючи, що стрижнем консолiдацii народу е безумовне додержання принципiв демократii та поваги до прав людини, дотримання европейського вибору Украiни,

Пiдтверджуючи незмiннiсть i незворотнiсть зовнiшньополiтичного курсу Украiни, зокрема на iнтеграцiю у Европейський Союз, та з метою посилення ii мiжнародного авторитету,

I в дiях, i у вчинках неухильно керуючись нацiональними iнтересами Украiни, проголошуемо спiльну волю до об’еднання зусиль задля реалiзацii таких прiоритетiв нацiонального розвитку, як висока якiсть життя громадян, конкурентоспроможна, заснована на знаннях економiка, ефективна та справедлива влада, iнтегрована у глобальнi процеси та поважана у свiтi держава, погоджуемось на першочергове здiйснення

ПЛАНУ ДIЙ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦIОНАЛЬНО╞ ЕДНОСТI:

1. Збереження суверенностi i цiлiсностi, унiтарностi та соборностi Украiни -  непорушних принципiв iснування держави.

2. Подальше гарантування i неухильне дотримання прав людини. Послiдовний розвиток таких безумовних надбань демократичноi Украiни, як свобода слова, вiльне вираження поглядiв i переконань.

3. Спираючись на встановлену чинною Конституцiею Украiни органiзацiю державноi влади, продовження удосконалення конституцiйного регулювання суспiльних вiдносин в Украiнi, створення збалансованоi системи «стримувань i противаг» мiж Президентом Украiни, Верховною Радою Украiни та Кабiнетом Мiнiстрiв Украiни, вiдновлення дiездатностi Конституцiйного Суду Украiни.

4. Забезпечення полiтичними силами вiдповiдностi прийнятих i подальших рiшень всiх органiв державноi влади, органiв мiсцевого самоврядування Конституцii Украiни та законам Украiни.

5. Створення полiтичних та правових умов для  безперешкодноi дiяльностi опозицii у виборних органах влади усiх рiвнiв. Недопущення корупцii у полiтицi.

6. Реформування структур виконавчоi влади та унеможливлення полiтизацii державноi служби через першочергове прийняття Законiв Украiни "Про Кабiнет Мiнiстрiв Украiни" та „Про державну службу” (нова редакцiя), пiдготовлених для внесення Президентом Украiни до Верховноi Ради Украiни.

7. Продовження судовоi реформи вiдповiдно до схваленоi Концепцii вдосконалення судiвництва для утвердження справедливого суду в Украiнi.

8. Забезпечення невтручання полiтичних сил та iх представникiв у дiяльнiсть правоохоронних органiв, судiв i Нацiонального банку Украiни.

9. Реформування правоохоронних органiв вiдповiдно до европейських стандартiв, приведення кримiнального законодавства, кримiнального судочинства у вiдповiднiсть iз стандартами i рекомендацiями Комiтету мiнiстрiв Ради Европи, Европейського Союзу та рiшеннями Европейського Суду з прав людини.

10. Стимулювання розвитку мiсцевого самоврядування, пiдвищення його ролi i статусу шляхом забезпечення фiнансово-економiчноi спроможностi та реформування адмiнiстративно-територiального устрою.

11. Реалiзацiя антикорупцiйноi полiтики на всiх рiвнях влади через, зокрема, пiдтримку законодавчих iнiцiатив Президента  Украiни у цiй сферi.

12. Всебiчний розвиток i функцiонування украiнськоi мови як державноi та мови офiцiйного спiлкування у всiх сферах суспiльного життя на всiй територii Украiни – як основи самоiдентифiкацii народу i держави. Гарантування кожному громадянину вiльного використання у всiх життевих потребах росiйськоi чи iншоi рiдноi мови вiдповiдно до Конституцii Украiни та Европейськоi хартii регiональних мов або мов меншин.

13. Розвиток культури та вiдродження духовностi Украiнського народу, забезпечення цiлiсностi мовно-культурного простору.

14. Дотримання свободи вiросповiдання. Поважне ставлення до об‘еднавчих прагнень вiруючих усiх православних церков без втручання держави та полiтичних сил у цей процес.

15. Пiдвищення добробуту громадян Украiни, боротьба з бiднiстю засобами ефективного та адресного соцiального захисту, гарантування гiдноi оплати працi та справедливого пенсiйного забезпечення.

16. Становлення середнього класу через трансформацiю полiтики доходiв населення, розвиток пiдприемництва та стимулювання створення нових робочих мiсць.

17. Пiдвищення доступностi та якостi освiти, популяризацiя здорового способу життя, переорiентування системи охорони здоров‘я на людський розвиток та створення нацiональних центрiв боротьби з туберкульозом, з ВIЛ/СНIДом, Нацiонального центру серця, Нацiонального iнституту раку, Всеукраiнського центру охорони здоровя матерi i дитини.

18. Запровадження принципiв науково-технiчного та iнновацiйного розвитку, досягнення щорiчних темпiв зростання ВВП на рiвнi не нижче нiж 5 %, стимулювання створення щороку не менше 1 млн. робочих мiсць. 

19. Проведення структурних реформ в економiцi. Проведення податковоi реформи, яка передбачае зниження податкового тиску на економiку з розширенням бази оподаткування, у тому числi шляхом поступового запровадження податку на нерухомiсть (податку на багатство) та единого соцiального внеску з фонду оплати працi.

20. Забезпечення енергетичноi безпеки Украiни, пiдвищення ефективностi використання природних ресурсiв, енергоносiiв, впровадження енергозберiгаючих технологiй.

21. Пiдвищення ефективностi сiльського господарства та уваги держави до селян. Запровадження не пiзнiше 1 сiчня 2008 року повноцiнного ринку землi з одночасним матерiально-органiзацiйним забезпеченням та створенням необхiдноi нормативно-правовоi бази (законiв Украiни про кадастр, цiну на землю та iнших).

22. Гарантування та захист державою прав власностi.

23. Пiдвищення доступностi та якостi комунальних послуг шляхом розвитку конкурентних вiдносин у житлово-комунальнiй сферi.

24. Налагодження ефективного економiчного спiвробiтництва з усiма зацiкавленими зовнiшнiми партнерами, керуючись iнтересами Украiни. Невiдкладне прийняття необхiдних для вступу до Свiтовоi органiзацii торгiвлi змiн до законодавства та вступ до цiеi органiзацii до кiнця 2006 року на прийнятних для Украiни умовах.

25. Продовження курсу европейськоi iнтеграцii Украiни з перспективою вступу Украiни до Европейського Союзу. Неухильне виконання Плану дiй „Украiна – ЕС”, невiдкладний початок переговорiв щодо створення зони вiльноi торгiвлi мiж Украiною та Европейським Союзом.

26. Завершення робiт щодо участi Украiни у дiяльностi  Единого економiчного простору на принципах рiзнорiвневоi та рiзношвидкiсноi iнтеграцii з урахуванням норм i правил Свiтовоi органiзацii торгiвлi. Створення на першому етапi зони вiльноi торгiвлi без обмежень та вилучень в межах ЕЕП.

27. Взаемовигiдна спiвпраця з НАТО у вiдповiдностi iз Законом Украiни «Про основи нацiональноi безпеки Украiни» (у редакцii, чиннiй на дату пiдписання цього Унiверсалу). Вирiшення питання щодо вступу до НАТО за наслiдками референдуму, який проводиться пiсля виконання Украiною усiх необхiдних для цього процедур.

Ми переконанi, що втiлення зазначених прiоритетiв суспiльного розвитку мае стати визначальним критерiем формування та дiяльностi коалiцii, яка опиратиметься у своiй роботi на новi суспiльно-полiтичнi механiзми взаемодii, зокрема:

1. Розробку й запровадження регулярних публiчних консультацiй щодо важливих питань суспiльного розвитку та державного будiвництва, iз залученням до дiалогу, зокрема, позапарламентських полiтичних сил, об’еднань громадян та iнших учасникiв суспiльно-полiтичного процесу;

2. Формування ефективних механiзмiв громадського контролю за дiями влади. Забезпечення прозоростi та пiдзвiтностi органiв державноi влади та органiв мiсцевого самоврядування.

3. Забезпечення вiдповiдностi дiяльностi органiв влади нацiональним iнтересам Украiни, стратегiчним прiоритетам розвитку, iнтересам окремих громадян, шляхом, зокрема, залучення полiтичних партiй та громадських органiзацiй до участi у пiдвищеннi ефективностi кадровоi полiтики в державi.

Ми переконанi, що реалiзацiя положень цього Унiверсалу, якi будуть покладенi в основу дiяльностi коалiцii депутатських фракцiй у Верховнiй Радi Украiни i Кабiнету Мiнiстрiв Украiни, можлива лише за умови нацiональноi едностi та згуртованостi полiтичних сил.

Ми вiримо, що взаемодiя всiх органiв влади, полiтичних партiй та iх фракцiй у законодавчому органi та органах мiсцевого самоврядування, громадських органiзацiй, людей, якi користуються незаперечним авторитетом у суспiльствi, при втiленнi зазначених прiоритетiв згуртуе суспiльство.

Ми готовi здолати розбiжностi, об‘еднати своi зусилля, використати всi можливостi задля покращення життя Украiнського народу i забезпечення процвiтання нашоi Вiтчизни.



Рейтинг:   4.00,  Голосов: 1
Поделиться
Всего комментариев к статье: 12
Комментарии не премодерируются и их можно оставлять анонимно
Хохлоизация либерализма-глобализма
Василий написал 04.08.2006 16:57
На Украине 1993 год по русскому политическому календарю. Очень все похоже. Как им хочется избавиться от Большого Брата- России и выбрать другого заокеанского Большого Брата дядю Сэма
вступить в НАТО, G-8 преобразовать в G-9, и конечно хохлоизировать ВТО и МВФ. А эта мадам с косичками чем то напоминает студентку из 12 стульв. Вряд ли она кому нужна
Свежий ветер
Парус написал 04.08.2006 11:42
Оранжевый цвет - это уже не модно... Пусть всегда над Россией и Украиной будет голубое небо!
Не 91-й, а 93-й!
Дежурный написал 04.08.2006 11:33
Не 91 год на Украине, а примерно 93, по моему ощущению от тамошней обстановки.
Украина - далеко не Россия, так же, как и Польша - не Россия.
Россия уже упустила все шансы, а у Украины они еще есть.
А зато в России теперь есть меч Ильи Муромца (это вместо копья Св. Лонгина, надо полагать), а не только царь-колокол, царь-пушка и царь-бомба, чтоб они заржавели все уже.;-)) Хватит вмешиваться в жизнь соседей, вы им и так уже напакостили. И никакие пятые колонны тут не помогут. Есть воля народа, и ничего вы тут не сделаете.
Предсказание ВАНГИ
Фактум написал 04.08.2006 10:49
Братья - славяне, ПОБЕДА! ПОБЕДА! ПОБЕДА! Оранжеавя плесень - засохла!
Re: Re: За НАТО и референдум
скиф написал 04.08.2006 10:29
Ха -ха, логично...
Лживому оранжевому хохлу -филолуху из Киева
Дантист написал 04.08.2006 07:36
Обрати внимание на свою собственную писульку - там после нехорошего, но близкого тебе словца "пованивают" - прообраз твоей подажной рожи, но чу..зубы отдельно от вышестоящей морды - дурной знак скажу тебе...
Забавно наблюдать, как российские шовинисты захлебываются от бессильной злобы :-)
Русский филолог, Киев написал 03.08.2006 21:50
Как забавно наблюдать, как российские шовинисты захлебываются от бессильной злобы :-)
Расслабтесь: Украина как государство состоялось. И то, что мы не стали палить по парламенту (как некотороые наши "друзья-славяне"), говорит о нашем умении все-таки договариваться.
В общем, господа шовинисты, флаг вам в руки - и "благоухайте" своими комментариями дальше.
Только дезодорантами запаситесь: больно уж ваше амбре подванивает :-)
А мы в Украине свои проблемы порешаем сами: их все-таки немало. Но это - наши проблемы и наша жизнь. Не лезьте.
ПСЕВДОРУССКОМУ НЕДОФИЛОЛОГУ
КОБЗАРЬ написал 03.08.2006 22:46
ТЫ - НЕ РУССКИЙ
ЭТО - ТОЧНО
НЕ ФИЛОЛОГ
ЭТО - ФАКТ
КЛАССА ТРИ ПРОШЕЛ ЗАОЧНО
ВОБЩЕМ - ФОРМЕННЫЙ МУДАК
Т.Г. ШЕВЧЕНКО.
За НАТО и референдум
Бивис написал 03.08.2006 23:08
Так насчет референдума -- это фразка-то не дежурная!!!
Дело в том, что для принятия страны в НАТО она должна, в качестве одного из закдючительных шагов, провести именно референдум (а потом аналогичные референдумы или, в зависимости от нац. законодательства, парламентские ратификации) по данному вопросу должны состояться и во всех нынешних странах-членах.
Так что все очень четко: Украина проведет все необходимые процедуры (переговоры, вывод армии на "интероперабельность" с армиями других стран- НАТО, заключение договора о вступлении и иншее), а потом и проведет референдум.
С этой точки зрения, Универсал (слово-то какое!) -- чисто пронатовская бумага, открывающая зеленый свет вступлению. И, если Янукович и правда против членства, значит, он уповает ТОЛЬКО на негативный результат референдума -- то есть. что во время подготовительных "протезур" электорат не привыкнет к НАТО, а, наоборот, как крымчане, будет лишь накоплять критическую массу гнева. Ставка очень шаткая, для игры такого масштаба. Хотя, конечно. как глава правительства, он все эти приготовления может и тормознуть вовсе...
Читать лень
Василий написал 03.08.2006 23:52
На Украине наступил 1991 год. Что будет дальше известно на примере России.
Re: За НАТО и референдум
Баттхед написал 04.08.2006 00:27
Ну и еще один вариант забыл - Янукович как премьер не намерен вообще руководствоваться Универсалом. Мало ли бумаги напортили за 15 лет незалежности. Типа сейчас он все что угодно подпишет, а поступать потом будет не по бумаге, а по иным соображениям.
Вот задумайся на секунду: какова цена нарушения Универсала? А никакой! Нет такого документа ни в Конституции Украины, ни в каком ином законе. Это как Торжественное обещание пионеров Советского Союза - "пусть меня постигнет презрение моих товарищей".
Ну "постигло презрение", а дальше что?
"Праздники" парламента Украины скоро закончатся
Евгений написал 04.08.2006 00:41
"Элита" делит кормушку, т.е. власть. Работой никто не занимается, а впереди холодная зима.
Она начнется как всегда внезапно. Кто ответит за развал экономики?
Видимо Януковичу уготована участь Кириенко.
http://www.kpbrt.ru/analitics/vibori_v_u/
http://www.kpbrt.ru/chronics/ilich_bil_/
Опрос
  • Кому из начальников вы больше доверяете?:
Результаты
Интернет-ТВ
Новости
Анонсы
Добавить свой материал
Наша блогосфера
Авторы
 
              
Рейтинг@Mail.ru       читайте нас также: pda | twitter | rss